Od srdce - o mně - o životě

Všichni jsme součástí jednoho příběhu.

Život každého z nás je jedinečný se svojí nezaměnitelnou esencí a dary.

Je příběhem, který jsme sem přišli prožít, učit se z něj, vede nás k poznání a větší celistvosti naší Duše. Cesty se od sebe jen zdánlivě liší, tam hluboko v nás se protínají. Každý má svůj děj a směr příběhu, nic se neděje náhodou. Všechny barvy emocí, radosti i pády k tomu patří. To vše z nás dělá to, kým jsme. Je jen na nás, jak tím projdeme. Jestli stavíme svůj svět tam venku anebo uvnitř sebe.

Kým jsem, se jistě během života mnohokrát promění. Uvnitř nás se skrývá mnoho podob, které jsou zabarvené tím, co se do nás vepsalo. Role a vzorce, které nejsou vždy plně naše a přesto jsou naší součástí. 

Kdo jsem skutečně a co se skrývá tam hluboko uvnitř … Možná stačí začít tím, Kdo z toho vlastně nejsem. Zeptat se pravdivě sám sebe, jestli jsem skutečně v souladu s tím, kam jdu a co bych ve svém životě chtěl prožívat. Může v nás znít mnoho hlasů, ale jen ten jeden nám dá skutečnou odpověď. 

Je to hlas Srdce. Když ho posloucháme, tak nás vede správným směrem. Umožní nám si s životem hrát, tvořit, uvidět své dary a otevře se nám naše skutečná cesta.

Pro mě je to Láska k lidem a touha pomáhat. Když se v mojí přítomnosti něco promění a já toho mohu být součástí, je to naplňující pocit, který má pro mě velký přesah. Vždy jsem byla takový pozorovatel a sběrač lidských příběhů.

Kolik příběhů už je do nás vepsaných …

Dvě barvy Srdce – symbolizují nejen cestu sebepoznání, ale vzájemnou sounáležitost a propojování lidí, kteří pomáhají srdcem. Jednou to bude i místo, kde se budeme moci setkávat.

Uvnitř mě to znělo velmi dlouho, ale vše má svůj správný čas. Aby člověk mohl dávat podporu a vstupovat do prostoru druhého člověka, měl by především skutečně poznávat sám sebe a mít schopnost orientovat se ve vlastním prožívání. Být si vědom svého vnitřního procesu.               

Za vnitřním tichem nemusíme odjíždět nikam daleko a hledat místa, kde se to stane. Ten skutečný rádce je přímo uvnitř nás, jen mu to dovolit. Já sama jsem se na dlouhý čas uvnitř utišila, abych ho byla schopná plně uslyšet.        

Pro mě to znamená, být k sobě pravdivá a mít touhu a odvahu se setkat se všemi aspekty uvnitř mě. Dotýkat se svých stínů a míst, která byla bolestná. Proměňovat je v poznání, ze kterých můžu čerpat sílu. Jen já mám tu moc to měnit, zároveň zůstat trpělivá a nechtít události uspěchat. Přivádí mě to k větší pokoře k životu a především, že ta cesta trvá. Stále je kam pokračovat.

Jsou určití lidé, které nepotkáváme náhodou a mají na nás vliv. Vždy tam zůstane otisk a nové poznání. 

V mém životě mi je velmi blízká Indiánská kultura, Budhismus a Hermetismus. Prošla jsem si metodami – Kineziologie One Brain, Konstelační a systemické přístupy, Ajurvédská a Indická masáž, Tibetské mísy, léčení zvukem. Ráda metody propojuji, protože každá je něčím jedinečná, ale zároveň se mohou spolu doplňovat. Otevírají se nám pak další úrovně poznání.

Návrhy prostorů, psaní a hudba jsou pro mě kreativním spojencem.

V mém příběhu nejsilnější od Srdce, jsou moje milované dcery Terezka a Adélka. Je úžasné pozorovat, jak se z holčiček stávají laskavé ženy s otevřeným srdcem. Jsem vděčná za propojení, které mezi sebou máme. 

Máme dar a zároveň velkou zodpovědnost, že skrze nás vzniká nový život. Máme ohromný vliv na jejich další cestu. Být si vědomý sám sebe a budovat svůj vlastní vnitřní prostor, je velká součást toho, kdo jsme a jaké hodnoty jim předáváme. To jednou bude další obraz lidí, kteří tu budou po nás.

To je pro mě největší podstata života, proč tu jsme. Jaké tvoříme hodnoty a vztahy na všech úrovních. Vnímat, jakou velkou moc všichni máme, když skrze sebe ovlivňujeme, co je kolem nás. Že, když si budeme moci zvolit na stupnici hodnot, čemu dáme v životě přednost. Ať je to vždy Láska, především uvnitř nás, laskavost a sounáležitost.

Skrze prožívání, nikoli rozum, cítíme, že tam hluboko uvnitř jsme ve spojení, které nás převyšuje. Že tam není žádné oddělené Já.

Když skutečně vnímáme, že každá myšlenka, slovo i pocit je živá vibrace, která se projevuje ve hmotě.  Pak znáte odpověď na to, co se vám nelíbí tam venku.

Můžete ten příběh –Sebe– kdykoliv změnit.

Člověk může předávat jen do té úrovně, kde je on sám. Pokud vás to uvnitř zavolá, můžeme jít na nějaký čas po té vaší cestě společně. Pak se vám může otevřít vaše další cesta, kterou budete pokračovat dál. I ve mně zůstává kus vašeho příběhu, a to je pro mě zkušenost, které si velmi vážím, že můžu… 

Děkuju Lucka

 

 Kolíbřík patří mezi silová zvířata, která přináší radost, léčení a lásku.

Má schopnost nám ukázat, jak nahlédnout na minulost a propustit ji, abychom se v ní neztráceli.

Směruje nás k tomu, že to, co se stalo v minulosti nebo stane v budoucnosti, není tak podstatné, jako co se projevuje právě teď.

Přeji nám všem, aby uvnitř nás žila moudrost Kolibříka.