Na vlně zvuku

Zvukem se dotkneme na místě uvnitř nás, kam se slovem nedostaneme.

Mnoho kultur a duchovních tradic mluví o zvuku jako o formující síle stvoření. Po mnoho tisíc let starověcí mudrci a mistři věděli a chápali význam a důležitost zvuku jako posvátného nástroje s nesmírnou silou a potenciálem nejen pro léčení, ale také pro duchovní rozvoj. My i vše kolem nás je energie – vibrace (kameny, stromy, rostliny, zvířata).

Každá část vesmíru vibruje na určité úrovni.
Naše tělo, orgány i každá buňka v těle má svou frekvenci. Když spolu ladí, je to jako úžasný harmonický orchestr. Máme v sobě v podstatě bilióny hudebních mistrů.
V opačném případě nám pak tělo dává určité signály, přes které k nám mluví, že něco není v souladu. Systém je v podstatě rozladěný – není v rovnováze.
Naše emoce a prožitky během života jsou také forma energie, která zůstane uchována v těle. Jako energetická stopa, zápis, která nám způsobuje v systému určité překážky, pokud na ní nepracujeme. Pak nám tělo odpovídá formou únavy, úzkostí, depresí, nemocí apod.

Zvuková vibrace léčebných nástrojů proniká hluboko do tkáně.
To zlepšuje krevní oběh, metabolismus, vyplavení toxinu z těla, odstranění bloků a tenzí, posílení imunitního systému, uvolnění svalového napětí, hloubkově stimuluje tkáň, orgány, kosti. Jsou spouštěny regenerační mechanismy v těle. Buňky začnou rezonovat a vibrovat s vyšší frekvencí, jak se zvyšuje vnější vibrace. Všechny typy zvuku mají vliv na nervový systém.

Zvuk je vlnění, které se nejlépe šíří v kovech. Mezi jednotlivými částečkami kovu jsou silné vazby, které umožňují kvalitní a rychlý přenos zvuku. Tento fakt je dobře patrný právě na Tibetské míse.

Dále se k Zvukoterapii používá –

Gong, Křišťálové mísy, Tibetské Tingši, Zvonkohry, Křišťálová pyramida

 

Zvuk Tibetské mísy je složen ze základního a celé řady alikvotních tónů, od nízkých, až po nejvyšší frekvence. Zvuk je naprosto přirozený a přírodní, odtud také pochází jeho silné léčebné účinky.

Základem dobře znějící mísy je kvalitní ruční provedení. Materiál, ze kterého je vyrobena, není 7 kovů, jak se často píše, ale zvonovina, což je slitina mědi a cínu. Ukázala se jako nejvhodnější slitinou k výrobě rezonančních nástrojů. Mísy se pak liší velikostí, provedením a tóny.

Vibrace zpívajících mís se velmi rychle rozšíří do celého těla díky vodě, které máme v těle okolo 70 %. Voda vede zvuk 3x rychleji než vzduch. Je to v podstatě jakási vnitřní masáž buněk a celého vnitřního systému. Vše v našem těle začne souznít s jejími vibracemi, vylaďuje se, zesiluje svojí energii a opět nalézá svou přirozenou frekvenci.
Nastává samoléčebný proces těla. Synchronizují se tak i mozkové vlny a hemisféry. Navozují pocit zklidnění, mysl se utiší, jakoby rozpouští v nepřetržitém zvuku. Dochází k uvolnění na všech úrovních… k hluboké meditaci.
Zvuk se dotýká a vylaďuje i naše další jemněhmotná těla.

Voda je nosič informace, kterou do ní vložíme. Tyto poznatky poukazují na to, že jsme sami tvůrci našeho vlastního života. Svůj život utváříme tím, jak myslíme, jak mluvíme, jaký zaujímáme postoj, protože to vše jsou výrazné vibrace a energie, které mají vliv na realitu, kterou zažíváme.

(doktor Emoto)

Zvuk má velkou sílu, jak působí na vnitřní úrovni. Pokud se připojí ještě síla tvůrčího záměru, pocitu, vizualizace a manter, je to, jako bychom vstoupili do nitra sebe. Tvoříme si uvnitř sebe to, co se odráží ve vnějším světě. Vibrace vše otevírá a násobí.

Zvuk + Záměr = Léčení. Síla záměru zahrnuje vědomé čerpání energie z univerzálního pole.

Na začátku si posedíme při dobrém čaji a sdílíme co vnímáte, že je pro vás v daný čas stěžejní. Nebo naopak necháme vše plynout. Celé je to jen o vás, jak to vnímáte, cítíte, potřebujete.

Zvuková terapie probíhá po celou dobu v leže na břiše. Jste oblečení, v teple pod dekou. Doprovod nám dělá vůně, kterou si vyberete a ponoříme se do zvuku. Navracíte se zpátky k sobě.

Mísa se přikládá přímo na vaše tělo, celkem na 20 bodů. Včetně dlaní a plosek nohou, kde je mnoho důležitých bodů. Je to intenzivnější proces, než když mísy zní v prostoru vedle těla.

Na každém bodě je zhruba 3 minuty. Mísa se rozeznívá po obvodu do vibrací a tak promlouvá, kde je energie málo a je potřeba posílit. Je to takový rozhovor na úrovni vibrací. Dostáváte se do hladiny Théta, kdy hluboce relaxujete. Pocity i zážitky mohou být různé. Navyšují se vám vibrace v těle a pocity doznívají. Je dobré po masáži dost pít, čistí se organismus. Je ideální, když si můžete poté dopřát klid a nikam nespěchat.

Tím, že vibrace vše násobí, i já se před terapii koncentruji, zklidním, abych byla v přítomném okamžiku. Soustředím se pouze na vás, na vaše energie, které prochází. Zvuková terapie skrze vibrace a tóny vrací člověka k jakémusi prospěšnému řádu. Jakoby to byl ten původní univerzální jazyk.

Mantry mají také tuto schopnost, svým obsahem a silnou vibrací. Tělo si bere přesně to, co potřebuje. Nechte se unášet a otevřou se místa, která jsou připravená, abyste v nich mohli číst.


Chcete-li objevit tajemství vesmíru, musíte přemýšlet nad pojmy jako je energie,
frekvence a vibrace.
(Nikola Tesla)